תעסוקה שיקומית | סיפור חוזר

תעסוקה שיקומית

פרויקט "סיפור חוזר" לתעסוקה שיקומית, במסגרת עמותת "שכולו טוב", הוקם מתוך מטרה להעניק מסגרת תעסוקתית לנפגעי הנפש בקהילה. בפרויקט אנו אוספים ומוכרים ספרי יד שנייה בכל הארץ, על מנת לצמצם את הנזק הסביבתי הכרוך בייצור הנייר לספרים חדשים (תעשיית הנייר היא התעשייה החמישית בהיקף הזיהום שלה בעולם).

איך בעבודה?

הסוכנים בפרויקט אחראים על ניהול עמדות הספרים שבנקודות המכירה. במסגרת העבודה אחראים הסוכנים על מיון ובחירת הספרים, סידור שיווקי של הספרים על המדף, בקרה מול מנהלי בתי העסק ועוד.

הסוכנים זוכים לליווי והדרכה צמודה של מנהל האזור, נפגשים פעמיים בחודש לישיבות התמקצעות, הכשרה ותמיכה, ופעם בחודש נהנים מסדנת העשרה בתחומים שונים.

למה לעבוד ב"סיפור חוזר"?

העבודה בפרויקט הינה הזדמנות לתהליך החלמה ושיקום באמצעות תעסוקה בסביבה נורמטיבית, עם ערך חברתי וסביבתי. העבודה מפתחת מיומנויות כגון: ניהול זמן, התנהלות עצמאית, יכולות שיווק ומכירה, תקשורת בין אישית, שירות לקוחות, היכרות עם עולם הספרות ועוד.

מתי מתחילים?

כל מי שיש לו מוטיבציה ומעוניין בעבודה מעניינת ומאתגרת, ויש לו אישור העסקה במפעל מוגן של סל שיקום מטעם משרד הבריאות או משרד הבטחון. אנחנו מחכים לך! צור קשר

מה זה סל שיקום ?

כ-15,000 מתמודדים מקבלים שירותי שיקום (דיור ויוזמות חברתיות), במסגרת שירותי השיקום של משרד הבריאות. מתוכם כ-8000 מתמודדים מקבלים שירותי תעסוקה שיקומית.

בעלי נכות נפשית, בגילאי 18-65, זכאים לסל שיקום של משרד הבריאות, אלו שאינם מסוגלים להשתלב במערך העבודה בשוק החופשי באופן עצמאי. זכאי סל שיקום הינם אנשים הזכאים להכרה ב-40% נכות נפשית על-ידי ביטוח לאומי, ומאושרים על-ידי ועדות שיקום אזוריות כמתאימים לקבל שירותי שיקום. האוכלוסייה המוכרת בביטוח לאומי מונה כ-60,000 נפש ולפי אומדני משרד הבריאות ישנם עוד
כ-20,000 מתמודדים שאינם מוכרים במערכות המדינה, אך יכולים להפיק תועלת משירותים אלו.

סיפור חוזר